Bayern u gostima bez mnogo problema pobijedio Schalke, prvak Njemačke ponovo lider Bundeslige sa ozbiljnom prednošću

Nogometaši minhenskog Bayerna slavili su u Gelsenkirchenu protiv ekipe Schalkea u okviru 15. kola njemačke Bundeslige rezultatom 2:0.

Čini se da ovog puta pobjeda nije dolazila u pitanje niti jednog trenutka, te su gosti igrali onoliko koliko im je zapravo i bilo potrebno za nova tri boda.

Aktuelni prvak Njemačke do, bez dileme zaslužene prednosti, stigao je u 38. minutu susreta. Musiala je sjajno petom odigrao za Gnabryja koji pogađa mrežu gola domaćih.

Bayern je gospodario svakim milimetrom terena i u nastavku. Igrao se 52. minut kada su gosti iz Minhena završili priču u Gelsenkirchenu. Odličnu kontru u pogodak i konačnih 2:0 pretvorio Choupo-Moting.

Bayern već sada stvara ozbiljnu prednost na tabeli, lider je Bundeslige sa 34 boda na svom kontu, a drugoplasirani je Leipzig sa šest bodova manje. S druge strane, Schalke zastupa posljednje mjesto lige sa svega devet osvojenih bodova.