Bayern u Minhenu apsolutno opravdao očekivanja, uvjerljivo pobijedio Freiburg i dodatno se približio vrhu Bundeslige

Nogometaši minhenskog Bayerna su u utakmici sedmog kola njemačke Bundeslige na Allianz Areni dočekali ekipu Freiburga i slavili sa uvjerljivih 3:0.

Vidjelo se od samog početka da će ‘Bavarci’ danas upisati novi trijumf i jako bitna tri boda u pohodu na odbranu titule, pa gosti nisu imali šta da traže u Minhenu.

Kingsley Coman je već u 12. minutu susreta zatresao mrežu Freiburga za 1:0, da bi 15 minuta kasnije na 2:0 povisio Leroy Sane i tim se rezultatom otišlo na odmor. Vrijedi još napomenuti da je Saneu pred kraj prvog poluvremena poništen pogodak zbog ofsajda.

U nastavku ista priča, Bayern je držao konce igre u svojim rukama. Pobjedu je za ekipu koju sa klupe predvodi Thomas Tuchel potvrdio Coman, postigavši svoj drugi pogodak danas u 85. minutu i za konačnih 3:0.

Prvak Njemačke je sada na trećoj poziciji i približio se vrhu Bundeslige, obzirom da ima 17 bodova, što je samo dva manje od lidera Bayera iz Leverkusena. S druge strane, Freiburg je 8. sa 10 bodova na svom kontu.