Bayern u napetom finalu srušio Leipzig i novu sezonu započeo osvajanjem njemačkog Superkupa

Nogometaši Bayerna osvojili su večeras njemački Superkup pobjedom u napetom finalu rivale iz RB Leipziga rezultatom 5:3.

U 14. minuti Bavarci stižu u vodstvo preko raspoloženog Musiale. Već 15 minuta kasnije, bilo je 2:0, a strijelac je bio debitant i veliko pojačanje Sadio Mane.

Do kraja prvog poluvremena Bayern je postigao i treći pogodak preko Pavarda i tada se činilo da je posao rutinski završen.

No, Leipzig u drugom dijelu uspjeva vratiti rezultat na prihvatljiv nivo. Na 3:1 smanjio je Halstenberg, a šest minuta kasnije Gnabry vraća tri gola zaostatka.

Nkunku za 4:2 pogađa sa bijele tačke u 77. minuti, a Olmo u 89. golom za 4:3 vraća pravu neizvjesnost u meč.

Ipak, Bayern je u sudijskoj nadoknadi, odnosno njenoj osmoj minuti preko Sanea zapečatio sudbinu za prvi trofej u novoj sezoni.