Bayern u napetom meču trijumfovao protiv Freiburga i učvrstio se na vrhu Bundeslige

Nogometaši Bayerna su savladali Freiburg na domaćem terenu u 16. kolu njemačke Bundeslige rezultatom 2:1.

Aktuelni prvak Njemačke u vodstvo je stigao već u devetoj minuti kada 21. pogodak u sezoni postiže Robert Lewandowski. Poljakov pogodak ujedni je bio i rezultat prvog dijela.

U 61 minuti Freiburg dolazi do izjednačenja preko rezeviste Nilsa Pedersena koji je odmah u prvom kontaktu s loptom pogodio mrežu Manuela Neuera za 1:1.

Ipak, da gosti ne naprave iznenađenje pobrinuo se Thomas Müller koji je u 75. minuti pogodio za konačnih 2:1.

Bayern se nakon ovog trijumfa učvrstio na liderskoj poziciji Bundeslige. Bavarci sada imaju četiri boda više u odnosu na Leipzig koji je na drugoj poziciji.

S druge strane, Freiburg je deveti sa 23 osvojena boda.