Bayern u Wolfsburgu po ko zna koji put demonstrirao silu uz ‘kišu pogodaka’ i zasjeo na lidersku poziciju Bundeslige

Nogometaši Bayerna slavili su na gostujućem terenu kod ekipe Wolfsburga u derbiju 19. kola njemačke Bundeslige ukupnim rezultatom 4:2.

Bayern je bio u krizi rezultata početkom 2023. godine, pošto su u tri vezane ligaške utakmice osvajali samo po jedan bod, a onda je uslijedila pobjeda od 4:0 protiv Mainza u Kupu, dok su danas ponovo uspjeli postići čak četiri pogotka.

Večerašnja golijada počela je već u devetom minutu susreta. Kingsley Coman se tada upisao u strijelce, da bi Francuz samo pet minuta kasnije i duplirao prednost gostiju.

Nagelsmannova momčad dotukla je domaćina u 19. minut kada je Thomas Muller pogodio za visokih 3:0. Ipak, Kaminski u 44. minutu smanjuje na 3:1 i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U 54. minutu isključenje je zaradio Kimmich zbog drugog žutog kartona, ali i sa igračem manje Bayern stiže do novog pogotka u 73. minutu. Tada je Musiala tresao mrežu Wolfsburga. Na posljednji pogodak čekalo se osam minuta. Svanberg je zabio za konačnih 4:2.

Bayern je svojom 11. pobjedom zasjeo na vrh tabele Bundeslige sa 40 osvojenih bodova, imaju jedan više od Union Berlina. S druge strane, Wolfsburg je sedmi sa 29 bodova na svom kontu.