Belgija bez milosti prema Bjelorusiji, Hrvatska lako protiv Malte, Portugal spriječio blamažu

Nogometaši Belgije savladali su večeras u sklopu trećeg kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine rivale iz Bjelorusije rezultatom 8:0.

Belgijanci su tako ponovo zauzeli prvo mjesto u grupi E, dok je Bjelorusija sada četvrta sa tri boda.

Vels je minimalno savladao Češku 1:0 i tako zauzeo poziciju ispod Belgije u grupi.

Bez milosti prema rivalima bila je i Nizozemska koja je protiv Gibraltara slavila sa 7:0 i tako zauzela drugu poziciju grupe G.

U ovoj grupi su sjajnu utakmicu odigrale Turska i Latvija, a nakon 90. minuta rezultat je glasio 3:3.

Norveška se također uključila u borbu za gornji dio tabele ove grupe pobjedom nad Crnom Gorom 1:0.

Hrvatska se lako obračunala sa Maltom iako je nakon prvih 45. minuta bilo 0:0. Ipak, ‘Vatreni’ su pokazali klasu i rutinski slavili na kraju. Sada su prvi na tabeli sa boljom gol razlikom od Rusije.

Slovačka je u grupi H savladala Rusiju sa 2:1 i tako učinila veliku uslugu komšijama za nastavak takmičenja.

Portugal se spasio blamaže i nakon preokreta slavio protiv Luksemburga sa 2:1. Ronaldo i družina su se vratili na prvu poziciju grupe A ispred Srbije zahvaljujući boljoj gol razlici.