Belgija deklasirala Poljake, Nizozemci slavili protiv Velsa u uzbudljivoj završnici

Nogometaši Belgije pobijedili su reprezentaciju Poljske rezultatom 6:1, dok su Nizozemci u gostima pobijedili Vels 2:1.

Belgijanci su deklasirali Poljake, iako je Robert Lewandowski u 28. minuti bio na pravom mjestu i pogodio za 0:1. U završnici prvog dijela Witsel je pogodio nakon asistencije Castagnea za 1:1.

U nastavku, Belgijanci su potpuno preokrenuli, a sve je počelo pogotkom De Bruynea nakon asistencije Edena Hazarda u 59. minutu. Nakon toga, na scenu je stupio Trossard, koji je zabio dva gola u 73. i 80. minuti za 4:1.

Tu nije bio kraj, s obzirom na to da je u 83. minuti Dendoncker nakon asistencije Tielemansa pogodio za velikih 5:1 i to snažnim udarcem s distance. Za kraj, u sudačkoj nadoknadi, Openda je postavio konačnih 6:1.

U drugoj utakmici iste skupine, kombinirani sastav Nizozemske bio je bolji od kombiniranog sastava Velsa.

Reprezentacija Louisa Van Gaala slavila je rezultatom 2:1, a prvi strijelac bio je Koopmeiners u 50. minuti za prednost Nizozemaca. U uzbudljivoj nadoknadi Vels je uspio poravnati preko Norrington-Davisa, ali je Weghorst u posljednjim trenucima pogodio za 1:2.