Belgija je u osmini finala! De Bruyne ušao s klupe i režirao preokret protiv Danske

Nogometaši Belgije su u susretu 2. kola grupe B Eura u Kopenhagenu preokretom kojeg je režirao joker s klupe Kevin de Bruyne pobijedili Dansku sa 2:1, te se s dvije pobjede plasirala u osminu finala.

Danska je povela već u drugoj minuti pogotkom Yussufa Poulsena, no Belgijanci su u drugom dijelu okrenuli rezultat na krilima sjajnog Kevina De Bruynea koji je prvo u 55. asistirao Thorganu Hazardu (55), a onda u 70. i sam pogodio za pobjedu.

Domaćin je u 87. minuti bio jako blizu izjednačenja, ali Martin Braithwaite je pogodio okvir gola.

Na tablici vodi Belgija sa šest bodova, Rusija i Finska imaju po tri boda, dok je Danska na dnu s dva poraza.

U zadnjem kolu 21. juna igraju Rusija i Danska (Kopenhagen), te Belgija i Finska (Sankt Petersburg).