Benfica jedva protiv PSV-a, Young Boysima golijada protiv Ferencvaroša, Malmo jednom nogom u Ligi prvaka

Benfica, Malmo i Young Boys upisali su pobjede protiv Ludogoretsa, PSV-a i Ferencvaroša u prvim utakmicama play-offa za ulazak u grupnu fazu Lige prvaka.

Malmo je pred svojim navijačima slavio protiv bugarskog Ludogoretsa sa 2:0, a pogotke su postigli Srbin Veljko Birmancević i Norvežanin Jo Inge Berget u 26. i 61. minuti.

U uzbudljivom susretu koji je odigran na Wankdorf stadionu u Bernu Young Boys je sa 3:2 slavio protiv mađarskog Ferencvaroša.

Gosti su poveli preko Francka Bolija u 14. minuti, Meschak Elia je dvije minute nakon toga izjednačio na 1:1, a preokret domaćima donio je Vincent Sierro u 40. minuti.

Ulisses Garcia u 65. minuti pogađa za 3:1 i Švicarcima koji su od 25. minute igrali s igračem manje donosi veliku prednost, a konačan rezultat postavio je Boli u 81. minuti.

U posljednjoj utakmici večeri Benfica je na svom stadionu teškom mukom slavila protiv PSV-a sa 2:1. Rafa Silva i Julian Weigl su pogađali za domaće u prvom dijelu, dok je iznimno važan pogodak za goste iz Nizozemske postigao Cody Gakpo u 51. minuti.