Benfica osramotila Barcelonu, Juventus “na mišiće” savladao Chelsea, Ronaldo spasitelj Uniteda

Nogometaši Benfice nanijeli su još jedan neugodan poraz indisponiranoj momčadi Barcelone.

Portugalski tim je sa 3:0 u 2. kolu Lige prvaka ispratio Barcelonu nazad u Kataloniju.

Sve je loše počelo za goste još u 3. minuti kada Nunez nakon miniajture lijepo pogađa gol Ter Stegena.

Barcelona nije zabilježila udarac u okvir gola, a Benfica je vodstvo povećala u 69. minuti preko Silve.

Veliku blamažu je domaćin svom rivalu priredio deset mintua kasnije iz penala kojeg je realizovao Nunez.

Benfica zauzima drugu poziciju grupe E sa četiri boda, dok Barcelona ostaje na jednom bodu.

Juventus je u derbiju večeri na svom ternu minimalnim rezultatom nadigrao aktuelnog branioca titule Chelsea.

Jedini pogodak viđen je praktično na samom početku drugog dijela kada Chiesa majstorijom donosi pun plijen ‘Staroj dami’.

Italijanski gigant je sada lider grupe H sa maksimalnim učinkom nakon dvije utakmice.

Londonski ‘Plavci’ su na drugoj sa tri boda zahvaljujući pobjedi nad Zenitom u prvom kolu rezultatom 1:0.

Manchester United slavio je veliki trijumf nakon preokreta protiv Villarreala rezultatom 2:1 zahvaljujući Cristianu Ronaldu.

Portugalac je u posljednjim trenucima susreta zatresao mrežu tvrdog španskog prvoligaša i tako donio ‘Crvenim đavolima’ prve bodove u Evropi.

Engleski tim sa ova tri boda zauzima treću poziciju grupe F, dok je ‘Žuta podmornica’ na začelju sa jednim bodom.