Benito Villamarin večeras sretan po Barcelonu, ‘Blaugrana’ savladala Betis i domogla se bitnih bodova u borbi za titulu

Nogometaši Barcelone večeras su u okviru 17. kola španske La Lige gostovali kod ekipe Real Betisa i na kraju slavili rezultatom 2:1.

U prvom poluvremenu nije bilo nikakvih posebnih prilika i mreže su mirovale na obje strane, dok su sva tri pogotka pala u drugom dijelu igre.

Igrao se 65. minut kada je Raphinha na asistenciju Baldea pospremio loptu iza leđa golmana domaćih za 1:0. Nakon 15 minuta novi razlog za slavlje gostujućih navijača. Lewandowski se odlično snalazi u kaznenom prostoru protivnika i zabija za 2:0.

Međutim, Betis se nije htio predati. Samo pet minuta prije kraja regularnog toka utakmice Kounde postiže autogol i smanjuje prednost svog tima.

Ipak, domaćin do kraja ovog duela nije uspio poravnati, pa je konačan rezultat glasio 2:1 za pobjedu i izuzetno bitne bodove Barcelone u borbi za titulu prvaka Španije.

Izabranici Xavija Hernandeza lideri su na tabeli La Lige sa 50 bodova na svom kontu, dok Real Madrid ima čak osam bodova manje. S druge strane, Betis je šesti sa 31 osvojenim bodom koliko ima i petoplasirani Villarreal.