Benzema još jednom heroj Reala: ‘Kraljevi’ se iz Viga vraćaju punog plijena

Aktuelni osvajač La Lige Real Madrid je danas u gostima slavio jako važnu pobjedu. ‘Kraljevi’ su sa 3:1 bili bolji od Celte Vigo.

Svoju golgetersku formu nastavio je Karim Benzema. U 20. minuti iskusni Francuz koristi asistenciju Kroosa i postiže prvi pogodak na susretu.

Deset minuta kasnije, Benzema se i drugi put upisuje u listu strijelaca, ali se Celta nije predavala.

Domaćin do smanjenja rezultata stiže u 40. minuti preko Santi Mine, međutim, to je sve što su uspjeli uraditi u današnjem dvoboju.

Trijumf gostiju potvrdio je Marco Asensio u sudijskoj nadoknadi drugog dijela.

Real Madrid se nakon ov utkamice nalazi na drugoj poziciji La Lige sa 60 bodova. Ima i utakmicu više u odosu na Barcelonu (59) i Atletico Madrid (63).

Celta Vigo zauzima sredinu tabele sa 34 osvojena boda iz 28 utakmica ove sezone.

Nešto ranije danas Athletic Bilbao je remizirao sa Eibarom 1:1.