Benzema ponovo heroj Reala: Madriđani nakon turbulentnog finiša utakmice stigli do pobjede nad Espanyolom

Espanyol i Real Madrid sastali su se večeras u četvrtom kolu španske La Lige, a ‘Kraljevi’ su na kraju slavili sa 3:1.

Sve je sjajno krenulo po igrače Reala. U 12 minutu nakon fantastične akcije Vinicius Junior trese mrežu Espanyola.

Finiš prvog poluvremena pripao je domaćem timu. Prvo je Cabrera propustio izglednu priliku, da bi onda Joselu zabio za 1:1.

Prava uzbuna pred sami završetak meča. Dva minuta prije kraja ‘Kraljevi’ ipak stižu do pogotka i pobjede preko Karima Benzeme.

U sudačkoj nadoknadi zbunjujuća situacija. Rodrygo je pogodio za 3:1, gledao se VAR, pogodak je poništen i domaći golman Lecomte isključen je zbog prekršaja na ivici kaznenog prostora. Na gol je morao stati igrač jer su bile izvršene sve tri izmjene.

Benzema je postigao pogodak iz slobodnjaka i postavio konačnih 3:1. Tako je Real Madrid uz Real Betis jedini stopostotan nakon nepotpunog trećeg kola i zauzima prvo mjesto na tabeli, dok je Espanyol s jednim bodom na 16. mjestu.