Berrettini maksimalan protiv Zvereva u trećem kolu Wimbledona, Italijan najavio veliki povratak i zakazao duel s Alcarazom

Matteo Berrettini savladao je u trećem kolu Wimbledona Alexandera Zvereva u tri seta. Bilo je 6:3, 7:6 i 7:6, a Italijan koji je nekada bio šesti teniser svijeta ovako najavljuje povratak u svjetski vrh, obzirom da je trenutno tek 38. na ATP listi.

U prvom setu je Berrettini imao samo jedan trenutak slabosti i to je bilo u prvom gemu kada je Zverev imao break šansu. Italijan tada nije izgubio servis, a prva naredna break šansa viđena je tek kada je on vodio 4:3. Oduzeo je Nijemcu servis za 5:3, a kada je tie-break krajem seta ovjerio poveo je 1:0.

Drugi set odlikovao se veoma kratkim gemovima. Samo u dva se desilo da se igrači koji nisu servirali osvojili bar dva poena. Morao je da odluči tie-break u kom je Berrettini bio stabilniji i bolji, pa je sa 7:4 završio taj dio seta.

U trećem setu su samo jednom viđene break prilike. Matteo ih je imao pri vodstvu 4:3 i čak četiri prilike je tada on propustio. Bila je to sjajna šansa da zatvori meč, ali se Alexander vratio i ostao u životu. Ipak, u tie-breaku Berrettini je dobio i to iako je i taj dio meča bio ujednačen, na kraju je bilo 7:5.

Naredni protivnik u osmini finala ovogodišnjeg Wimbledona Matteu Berrettiniju biti će španski teniser Carlos Alcaraz i nema sumnje da nas očekuje sjajna predstava.