Bez mnogo problema: Liverpool uvjerljiv protiv Cardiffa u šesnaestini finala FA Kupa

Momčad Liverpoola nije imala mnogo problema sa ekipom Cardiffa u okviru šesnaestine finala FA kupa, te je slavila rezultatom 3:1.

Već u petom minutu susreta svjedočili smo odličnoj šansi za Liverpool. Diogo Jota je u petercu pucao po sredini gola, ali je Philips to fantastično odbranio. ‘Redsi’ su do kraja prvog poluvremena imali još jednu šansu preko Jonesa, no rezultat je ostao 0:0.

Nakon osam minuta igre u nastavku vidjeli smo i prvi pogodak na utakmici. Alexander-Arnold sjajno asistira iz slobodnog udarca za Dioga Jotu koji matira golmana gostiju.

U 68. minutu izabranici Jurgena Kloppa dolaze do drugog pogotka. Takumi Minamino je zakucao loptu u donji desni ugao gola Cardiffa.

Treći pogodak za Liverpool postiže Harvey Elliott nakon odličnog udarca. Rubin Colwill donosi utješni pogodak svom timu u 80. minutu za konačan rezultat od 3:1.

Liverpool se pobjedom kvalifikovao u narednu rundu FA kupa, dok je Cardiff ovom utakmicom završio svoje takmičenje.