Bh. gorostas nastavlja sa fantastičnim partijama: Nurkić razbio bivši klub i donio Sunsima četvrtu vezanu pobjedu

Košarkaši Phoenix Sunsa pobijedili su na domaćem terenu ekipu Portland Trail Blazersa rezultatom 109:88, a briljirao je reprezentativac Bosne i Hercegovine Jusuf Nurkić.

Bh. centar je na parketu proveo 25 minuta koje je iskoristio na najbolji mogući način i to protiv svog bivšeg kluba.

Nurkić je postigao 18 poena (5/6 šut za dva poena, 1/2 šut za tri, 5/6 slobodna bacanja), a tome je dodao i sedam skokova te pet asistencija.

Podršku je imao u Bealu koji je postigao 21 poena uz četiri skoka i jednu asistenciju, dok su kod Portlanda najbolji bili Henderson sa 17 i Grant s 15 poena.

No, Portland je bolje otvorio utakmicu i nakon prve četvrtine imao devet poena prednosti. U drugoj je uslijedio potpuni preokret Phoenixa koji je na poluvremenu vodio rezultatom 55:47.

Dominacija domaćih nastavila se i u drugom poluvremenu, a već u trećoj četvrtini se riješilo pitanje pobjednika jer su domaći imali vodstvo od čak 25 poena prednosti. Mirno su potom priveli meč kraju i došli do četvrte uzastopne pobjede.

Sunsima zauzimaju osmu poziciju Zapada s 18 pobjeda i 15 poraza, dok je Portland na 14. poziciji s omjerom 9-23.