BiH nespretnim greškama osvojila samo bod protiv Crne Gore, Engleska i Italija remizirale

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine gostovala je večeras Crnoj Gori u susretu trećeg kola grupe B Lige nacija, a susret je završen rezultatom 1:1.

‘Zmajevi’ su večeras uzeli samo bod, iako su vrlo lako mogli do tri boda. BiH je bila konkretnija u prvom poluvremenu, no i Crnogorci su imali dosta izgledne šanse. Na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Menalo je zamijenio Hotića na poluvremenu, dok je Prevljak ušao u 61. minutu umjesto Pjanića. Upravo ova dva rezerviste bili su zaslužni za pogodak. Prevljak je asistirao za Menala u 62. minutu, da bi ovaj loptu pospremio u mrežu.

Domaći su kako se bližio kraj susreta sve više pritiskali, a u 77. minutu su nakon amaterskih greški gostujuće odbrane došli do poravnanja pogotkom Marušića. Konačan rezultat bio je 1:1.

Odigrana su večeras i četiri susreta trećeg kola Lige nacija u Ligi A. Bilo je dosta uzbuđenja. U jednom evropskom i svjetskom klasiku Engleska i Italija su remizirale rezultatom 0:0.

Mađarska je iznenadila Njemačku, meč je završen rezultatom 1:1, dok su Mađari imali prednost od 1:0. Golijada je viđena i na utakmici Nizozemske i Poljske koja je okončana također remijem od 2:2.

Uzbudljivo je bilo na utakmici Walesa i Belgije. Ista je okončana remijem 1:1. Odigrana je isto tako jedna utakmica Lige C, gdje je Turska u gostima bila bolja od Luksemburga sa 0:2.