BiH porazom okončala ponor u Ligi nacija, Italija odnijela puni plijen s Grbavice

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je kod kuće od Italije rezultatom 2:0 u posljednjem kolu Lige nacija.

Italija je u vodstvo stigla u 22. minuti susreta. Ćorluka je izgubio loptu u duelu sa Locatellijem, Insigne je ubacio sa lijeve strane, a Belottti pogađa za 1:0.

Azzurri su do drugog pogotka stigli u 68. minuti. Locatelli je prebacio bh. odbranu, a Berardi atraktivno pogađa za 2:0.

Meč je završen pobjedom gostiju koji će igrati na završnom turniru Lige nacija, dok su Zmajevi ispali u niži rang Lige nacija.

U ovoj grupi Poljska je nakon preokreta poražena od Nizozemske rezultatom 2:1.

Od ostalih susreta vrijedi pomenuti i pobjedu Belgije nad Danskom 4:2, odnosno Engleske nad Islandom 4:0.