BiH senzacionalno remizirala sa Francuskom, Hrvatska bez pogodaka protiv nezgodne Rusije

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je veliki bod na gostovanju kod Francuske remijem 1:1.

Popularni ‘Zmajevi’ su ovim bodom defintiivno režirali senzaciju večeri u sklopu utakmica kvalfiikacija za Svjetko prvenstvo.

BiH je u vodstvo doveo Edin Džeko majstorskim pogotkom u 36. minuti susreta.

Međutim, samo četiri minute nakon toga Griezmann nakon kornera sretno pogađa mrežu Ibrahima Šehića.

Do kraja je ostalo 1:1, pa se tako BiH vraća u svoj tabor sa historijskim bodom.

BiH sada zauzima 4. poziciju grupe D sa dva osvojena boda. Francuska je prva sa osam.

Nogometna reprezentacija Hrvatske odigrala je izuzetno tvrdu i nezanimljivu utakmicu protiv Rusije. Na Luzhniki Arenai u Moskvi je rezutlat nakon 90 minuta glasio 0:0.

‘Vatreni’ su prvi u grupi H sa sedam bodova, koliko ima i drugoplasirana Rusija.