‘Bik s Mallorce’ misli ozbiljno: Nadal rutinski riješio Nijemca za treće kolo Australian Opena

Španjolac Rafael Nadal (ATP – 5.) izborio je treće kolo Australian Opena rutinskom pobjedom protiv Nijemca Yannicka Hanfmanna (ATP – 126.) sa 3:0 u setovima.

Nadal je do pobjede došao za nešto više od dva i pol sata igre, preciznije nakon dva sata i 43 minute, čime je samo još jednom pokazao da se nalazi u velikoj formi te da je spreman boriti za trofej na prvom Grand Slamu sezone.

Prvi set ‘Bik s Mallorce‘ je riješio u svoju korist rezultatom 6:2, a za to su mu bila dovoljna dva breaka. Sličnu smo situaciju vidjeli i u drugom setu kada mu je jedan break bio dovoljan da rezultatom 6:3 dođe do prednosti u setovima od 2:0.

Na kraju, u odlučujućem trećem setu Nadal je napravio jedan samo break, nakon čega je sigurnom igrom na svoj servis uspio ostvariti pobjedu i izboriti plasmana u treće kolo Australian Opena.

U ostalim susretima Matteo Berrettini (ATP – 7.) je bio bolji od Stefana Kozlova (ATP – 169.) sa 3:1 u setovima, kao i Carlos Alcaraz (ATP – 31.) koji je identičnim rezultatom nadigrao Dušana Lajovića (ATP – 39.).