Bilićev WBA osvojio ogroman bod na Etihadu protiv Cityja

U 13. kolu engleskog Premiershipa Manchester City je na svom terenu remizirao protiv WBA rezultatom 1:1.

Ništa nije slutilo na veliki kiks Cityja kada je Gundogan u 30. minuti doveo momčad Pepa Guardiole u vodstvo 1:0, ali u finišu prvog dijela Dias je postigao autogol u 43. minuti i poravnao na 1:1.

Uzaldni su bili napadi Manchester Cityja u nastavku meča, jer lopta i pored brojnih prilika nije ušla u gol. Gosti su se uspješno odbranili i na kraju su stigli do senzacionalnog boda najviše zahvaljujući sjajnom Johnstoneu na golu.

Viceprvaci su tako propustili priliku da se dodatno priključe vodećim ekipama i sada su šesti sa 20 bodova, dok je WBA pretposljednji sa samo sedam osvojenih bodova.

U narednom kolu ‘Građani’ igrjau protiv Southamptona, dok WBA dočekuje Aston Villu.