Bio je to pravi teniski spektakl: Zverev porazio Alcaraza za polufinale Roland Garrosa

Treći igrač svijeta Alexander Zverev prvi je polufinalist ovogodišnjeg izdanja Roland Garrosa. Zverev je pobijedio mladog Carlosa Alcaraza sa 6:4, 6:4, 4:6, 7:6 (7).

Nijemac je odlično otvorio meč osvojivši prva dva seta (6:4, 6:4). Sjajni mladi Španjolac je uzvratio u trećem setu, također sa 6:4, a u četvrtom setu oba su igrača držala svoj servis do rezultata 4:4.

Zverev je tada napravio break za 5:4, ali se 19-godišnji Alcaraz vratio izjednačivši na 5:5. Set je nakon toga otišao u tie-break Zverev je poveo 2:0, ali Alcaraz je stigao do vodstva sa 4:3. Španjolac je kod 6:5 imao i set loptu, ali Zverev se izvukao, a nakon toga dobio tie break sa 9:7.

Zverev je tako ponovio prošlogodišnji uspjeh kada je također dogurao do polufinala. Prošle godine ga je zaustavio Stefanos Tsitsipas. Ovoga puta igrat će protiv boljeg iz meča između Novaka Đokovića i Rafe Nadala.

U preostala dva četvrtinala igrat će Casper Ruud i Holger Rune, te Marin Čilić i Andrey Rublev.