Bit će gusto: RB Leipzig iskoristio kiks Bayerna i jako se približio

Nogometaši RB Leipziga nisu propustili šansu iskoristi poraz Bayerna od Eintrachta (2:1) kako bi se približili lideru prvenstva na samo dva boda zaostatka.

U utakmici 22. kola njemačke Bundeslige izabranici Juliana Nagelsmanna slavili su s uvjerljivih 3:0 na gostovanju kod Herthe.

Vodstvo na berlinskom Olimpijskom stadionu gostima je u 28. minutu donio kapetan Sabitzer fantastičnim udarcem s više od 25 metara.

Susret je “prelomljen” u 71. minutu kada je Francuz Guendouzi pogriješio u svom kaznenom prostoru, a njegov sunarodnjak u dresu RB Leipziga Mukiele iskoristio njegovu grešku i riješio pitanje pobjednika.

Konačnih 3:0 postavio je Orban u 84. minutu na asistenciju vjerojatno najboljeg igrača utakmice Marcela Sabitzera.

Za razliku od RB Leipziga koji s Bayernom vodi borbu za sam vrh Bundeslige, Hertha je nastavila seriju loših rezultata upisavši čak šesti poraz na zadnjih osam utakmica na kojima nije ostvarila nijednu pobjedu.

Trenutno ekipu Pala Dardaia samo gol-razlika dijeli od zone ispadanja s tim da Arminia Bielefeld ima i jedan susret manje.