Blamiranju Manchester Uniteda nikad kraja, Palace sa četiri komada u mreži ispratio rivala iz Londona

PalaceUTD

Nogometaši Crystal Palacea su u 36. kolu engleskog Premiershipa deklasirali slavni Manchester United i pobijedili ih rezultatom 4:0.

Domaći su u vodstvo stigli već u 12. minuti susreta kada je mrežu Andrea Onane pogodio Michael Olise da bi prednost Palacea udvostručio Jean-Philippe Mateta u 40. minuti susreta čime je postavljen rezultat prvog dijela.

Već u 58. minuti susreta bilo je 3:0 za domaće, a u strijelce se upisao Tyrick Mitchell da bi konačan rezultat susreta svojim drugim golom postavio Michael Olise osam minuta kasnije.

Do kraja nije bilo promjena rezultata te je Manchester United zabilježio jedan od najtežih poraza u novijoj historiji kluba.

Palace je ovom pobjedom ostao na 14. mjestu na tabeli Premiershipa sa 43 boda dok je Manchester United ostao na osmom mjestu sa 54 osvojena boda.

U sljedećem kolu, Palace će gostovati kod Wolvesa, dok će Manchester United na svom terenu dočekati sastav Arsenala.