Blijedo izdanje Cityja: Son srušio prvaka na startu Premiershipa!

Tottenham je pobijedio Manchester City u utakmici prvog kola Premiershipa na svom stadionu rezultatom 1:0 i tako već na startu sezone zadao velike brige Pepu Guardioli.

Gosti su bolje otvorili utakmici i već u prvih šest minuta igre imali dvije velike šanse, ali prvo Fernandinho, a nakon toga i Cancelo nisu bili precizni.

Domaći prvi put dolaze u šansu u 25. minuti preko Lucasa, a do odlaska na odmor vrijedi izdvojiti još neuspješne pokušaje Mahreza na jednoj i Sona na drugoj strani.

Ključni trenutak susreta dogodio se u 55. minuti kada je Son nakon sjajnog soloprodora šutirao s ruba kaznenog prostora i preciznim udarcem matirao zbunjenog Edersona.

Cityju je ovo drugi uzastopni poraz nakon što su nedavno poraženi od Leicestera u utakmici Community Shielda, a premda je klub za rekordnih 117 milijuna eura doveo Jacka Grealisha iz Aston Ville, ‘Građani‘ nikako ne uspijevaju uhvatiti pravu formu.

U drugom kolu će igrati protiv Norwicha na svom terenu, dok će Tottenham igrati protiv Wolverhamptona u gostima.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa West Ham je u gostima nadigrao Newcastle rezultatom 4:2.