Bljedunjavi Nadal uz dosta muke ‘slomio’ žilavog Britanca za drugo kolo Australian Opena

Rafael Nadal je daleko od najbolje forme, ali je nekako uspio pobijediti Jacka Drapera (7:5, 2:6, 6:4, 6:1) i plasirati se u drugo kolo Australian Opena, na kojem brani naslov osvojen prošle godine.

U prvom setu je izgledalo kao da ćemo gledati tie-break. Do 12. gema viđena je tek jedna break lopta koju je spasio Draper u osmom gemu. Međutim, Nadal je napao servis Britanca, stigao do prilike za oduzimanje servisa suparniku, ujedno i set lopte i sa 7:5 dobio prvu dionicu.

Nije ovo obeshrabrilo Drapera. Fantastično je otvorio drugi set. Vezao je četiri gema i vrlo brzo izjednačio rezultat protiv favoriziranog suparnika.

Velika borbu gledali smo i u trećem setu. Nadal je zadao prvi udarac, s breakom u četvrtom gemu. Poveo je 4:1, ali je Draper uspio osvojiti tri gema zaredom i izjednačiti na 4:4.

Međutim, još jednom je kao i u prvom setu popustio kada je servirao za ostanak u setu i Nadal je poveo 2:1.

Zadnji atom snage Drapera bio je break na početku četvrtog seta. To je ispostavilo se bio i njegov zadnji gem u meču. Nadal je osvojio sljedećih šest i osigurao vizu za drugo kolo.

Osvajač 22. Grand Slam naslova za plasman u treće kolo igrat će protiv Amerikanca Mackenzieja McDonalda, koji je u pet setova nadigrao sunarodnjaka Brandona Nakashimu.