Bochum bolje da nije ni dolazio na Allianz Arenu: Bayern gostu ‘ogadio’ nogomet u Minhenu, Kaneov hat-trick

Nogometaši Bayerna u petom su kolu njemačke Bundeslige na svojoj Allianz Areni dočekali ekipu Bochuma, te na kraju slavili sa visokih 7:0 i čini se da je bolje da gost uopšte nije dolazio u Minhen.

Od samog početka utakmice jasno se moglo vidjeti da Bayern opravdava ulogu apsolutno favorita danas i zapravo je jedino pitanje bilo to koliko će puta goman gostujućeg tima vaditi loptu iz vlastite mreže.

Prvi se među strijelce upisao Choupo-Moting na asistenciju Comana i to već u četvrtom minutu meča. Na novi pogodak domaćin nije dugo čekao, obzirom da devet minuta kasnije Harry Kane trese mrežu Bochuma i duplira vodstvo.

Do kraja prvog poluvremena ‘Bavarci’ su uspjeli postići još dva pogotka. Prvo je u 29. minutu zabio De Ligt za 3:0, da bi 4:0 i konačan rezultat prvog dijela igre postavio Sane u 38. minutu.

U nastavku ista slika na terenu. Harry Kane ponovo pogađa u 54. minutu, a ovog puta sa bijele tačke. Bližio se kraj meča kada je u 81. minutu Tel povisio na 6:0, dok je konačnih 7:0 postavio Kane i tako kompletirao hat-trick.

Bayern je ovom pobjedom preuzeo lidersku poziciju Bundeslige sa 13 osvojenih bodova. S druge strane, Bochum je tek 13. sa svega tri boda na svom kontu.