Bodovi idu na jug Italije: Napoli u velikoj drami pred kraj utakmice savladao Juventus u Torinu

Juventus je u derbiju 31. kola italijanske Serie A u Torinu dočekao ekipu Napolija, a na kraju su trijumfovali gosti sa minimalnih 1:0.

Večerašnja utakmica uzbuđenja je donijela tek u finišu. Preciznije, gotovo ništa veliki rivali nisu pokazali u 80 minuta meča, no u završnici je sve “prštalo”.

Juventus je tek u 83. minutu iz jedne kontre stigao do vodstva preko Angela Di Marije. Međutim, na scenu je stupio VAR i taj pogodak je poništen zbog prethodnog prekšraja Milika nad Lobotkom.

‘Stara dama’ je zatim u 90. minutu došla do 1:0 zahvaljujući pogotku Vlahovića, ali je i to opravdano poništeno jer je Chiesi pobjegla lopta van granica igrališta.

Igrao se 93. minut kada je uslijedio šok za domaće navijače. Giacomo Raspadori koristi odličnu priliku i zabija za 1:0 te konačan rezultat i pobjedu Napolitanaca.

Nogometaši koje sa klupe predvodi Luciano Spalletti sa ova tri boda su stigli do pobjede kojom vjerovatno osiguravaju titulu prvaka Italije…