Bogdan Bogdanović odigrao meč karijere i vodio Kingse do izuzetno važnog trijumfa

Ekipa Sacramento Kingsa nošena sjajnim Bogdanom Bogdanovićem pobijedila je New Orleans Pelicanse rezultatom 140:125 te je tako zadržala šanse za plasman u play-off.

U izuzetno efikasnoj prvoj četvrtini Kingsi su imali prednost od deset poena razlike (49:39), a do poluvremena Pelicansi su se uspjeli djelomično vratiti i na pauzu se otišlo s prednošću nominalnog domaćina od 77:70.

U drugom poluvremenu viđena je gotovo identična situacija, Sacramento je igrao bolje u napadu i bez većih problema stigao je do pobjede.

Njih je u ovom meču nosio sjajni srbijanski košarkaš Bogdan Bogdanović koji je ubacio 35 poena, što mu je ujedno i rekord karijere, a pored toga dodao je četiri skoka i tri asistencije.