BOLAN PORAZ BH. PRVAKA! Zrinjski u pravoj drami ostao bez grupne faze Konferencijske lige

Zrinjski je na nevjerojatan način ispao iz play-offa Konferencijske bile. Nakon produžetaka ukupni rezultat je glasio 2:2, a onda je Slovan slavio boljim izvođenjem penala 6:5.

Kao što se to moglo očekivati, Zrinjski je imao veliku podršku u Slovačkoj, a na tribinama je bilo gotovo 1.000 navijača bh. prvaka koji su kako bi bodrili svoj klub u najvećoj prilici za ulazak u grupnu fazu.

Prvu veliku šansu Zrinjski je imao u 26. minuti. Preciznije, vidjeli smo tri pokušaja gostiju u nekoliko sekundi. Prvo je Savić šutirao s distance, nekako je njegov pokušaj zaustavio golman Chovan, da bi u nastavku akcije lopta došla do Jankovića koji nakon driblinga šutira direktno u čuvara mreže Slovana.

Zrinjski je mogao do vodstva i u 39. minuti. Jukić je izašao sam pred golmana Chovana, ali je gađao suprotni kut i lopta odlazi tik pored stative slovačkog predstavnika.

Nastavak velikih prilika za Zrinjski vidjeli smo na početku nadoknade prvog dijela. Bilbija je sve sam sjajno napravio, prošao s loptom od ruba kaznenog prostora, ali njegov udarac odlazi neposredno pokraj stative. Rezultatom 0:0 otišlo se na predah.

Nastavak susreta bio je sve suprotno od onoga što smo vidjeli u prvom dijelu. Igralo se mirno i bez prilika, što je u potpunosti odgovaralo bh. prvaku koji se zatvorio i čekao priliku iz kontranapada.

Međutim, prilika nije bilo, a onda se u 68. minuti dogodila katastrofa za Zrinjski. Ramirez pogađa u prvom dodiru s loptom nakon što je ušao u igru. Asistirao mu je s desne strane Paušček.

Nakon primljenog pogotka Zrinjski se uspio osloboditi pritiska domaćina, ali se rezultat nije mijenjao do isteka 90 minuta, pa se otišlo u produžetke. Na kraju smo vidjeli pravu dramu.

Praktički ništa Slovan nije pokazao na početku produžetaka. S druge strane, Zrinjski je bio oprezan i dočekao je svoju priliku koju je napokon iskoristio.

Igrala se 103. minuta kada je golman Chovan loše reagirao nakon jednog slobodnjaka s velike udaljenosti, lopta dolazi do Savića koji iz prve trese u mrežu domaćina.

Uslijedilo je veliko slavlje mostarskog kluba, a navijači su bakljadom ispratili izjednačenje kojim su došli nadomak najvećeg uspjeha u klupskoj povijesti.

Nakon primljenog pogotka Slovan nije uspio stvoriti prilike i činilo se da su domaćini pali fizički i psihički. Međutim, u 121. minuti “joker zovi” Ramirez škaricama pogađa za penale.

Tu se spretnijom pokazala momčad Slovana koja je tako izborila grupnu fazu. Tragičari Zrinjskog bili su Barišić i Malekinušić koji su šutirali preko gola.