Bologna srušila Inter na Meazzi i ugasila mu sve šanse za titulom

Nogometaši Bologne pobijedili su na Giuseppe Meazzi u 30. kolu Serije A ekipu Intera rezultatom 2:1.

U zanimljivom prvom poluvremenu snage na terenu bile su dosta ujednačene, ali je Inter došao u vodstvo golom Lukakua u 22. minuti.

Mnogo zanimljiviji rasplet gledao se u drugom dijelu.

Prvo je Soriano dobio crveni karton u 57. minuti, a pet minuta kasnije Martinez je promašio penal za Inter.

Kazna je uslijedila u 74. minuti kada je ekipa Siniše Mihajlovića s igračem manje uspjela izjednačiti golom Juware.

Brojčano stanje na terenu se izjednačilo tri minute kasnije kada je kod domaćina isključen Bastoni, a deset minuta prije kraja meča Barrow ponovo trese mrežu Intera za potpuni preokret i velika tri boda za Bolognu.

Inter je na trećem mjestu Serije A bez bilo kakve šanse za titulom, dok je Bologna skočila na devetu poziciju.