Bologna stavila Juventus na teške muke u Torinu, Dušan Vlahović spasio ‘Staru damu’ bolnog poraza

Nogometaši Juventusa su u utakmici drugog kola italijanske Serie A na svom terenu ugostili ekipu Bologne, te remizirali rezultatom 1:1.

‘Stara dama’ je u prvom poluvremenu pokazala zaista skromnu predstavu. Nisu Allegrijevi izabranici napravili skoro pa ništa, dok je Bologna uspjela stići i do pogotka.

Igrao se 24. minut susreta kada je Ferguson na asistenciju Zirkzeea pogodio za vodstvo momčadi koju sa klupe predvodi čuveni Thiago Motta.

Juve se uspio koliko toliko probuditi u nastavku, te je već u 52. minutu Dušan Vlahović donio poravnanje velikanu. Međutim, pogodak je poništen zbog malog ofsajda.

Na kraju je ipak bilo suđeno da se reprezentativac Srbije upiše u strijelce. Tako je u 80. minutu Vlahović poslije fantastičnog centaršuta Illinga loptu glavom sjajno sproveo u mrežu protivnika za konačnih 1:1.

Bivši napadač Fiorentine dobro je započeo novu sezonu i nema sumnje da su očekivanja navijača Juventusa ogromna kada je on u pitanju. No, večeras ih je, na njihovu žalost, uspio samo spasiti bolnog poraza.