Bonucci junak s dva gola: Juventus do pobjede protiv Lazija stigao golovima iz penala

Nogometaši Juventusa osvojili su važna tri boda pobijedivši na gostovanju Lazio 2:0.

Nakon tri utakmice bez pobjede, Juventus je konačno vezao dva trijumfa u Serie A i tako skočio na šestu poziciju. Do tri boda su danas gosti iz Torina stigli golovima iz kaznenih udaraca.

Nakon nezanimljivog početka susreta u 22. minuti sudac Di Bello je pokazao na najstrožu kaznu, a siguran izvođač bio je kapetan Bonucci.

Do odlaska na predah gosti su mogli i do drugog pogotka, ali je Morata u 41. minuti bio neprecizan. Rezultatom 0:1 završilo je prvo poluvrijeme.

Reina je odmah na početku nastavka spasio Lazio sjajnom intervencijom nakon pokušaja Kuluševskog. Ipak, nije imao izgleda u završnici utakmice.

Igrala se 83. minuta kada je Di Bello dosudio još jedan penal za Juventus, a opet je siguran s jedanaest metara bio Bonucci.

Nakon nove pobjede Juventus je skočio na šestu poziciju Serie A sa 11 bodova manje u odnosu na lidere Milan i Napoli koji imaju i utakmicu manje. S druge strane, Lazio je ostao na peti jednakim brojem bodova kao Juventus, ali boljom gol-razlikom.