Borussia Dortmund kiksala kod Herthe

Ekipa Herthe je u okviru 17. kola njemačke Bundeslige kod kuće savladala momčad Borussije Dortmund rezultatom 3:2.

Do prvog pogotka čekalo se samo 16 minuta kada je Myziane Maolida zabio za domaćine, no nakon gledanja VAR-a dosuđen je ofsajd i gol je poništen.

U 31. minutu susreta Borussija je bila u akciji koju je odlično završio Julian Brandt. Golman gostiju Schwolow je napustio svoj gol, a sjajni Brandt je to iskoristio i lobovao čuvara mreže domaćina za prednost Dortmunda.

Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 1:0.

U nastavku susreta nakon samo šest minuta igre Hertha preko Ishaka Belfodila stiže do poravnanja rezultata. Domaći su u 57. minutu došli do potpunog preokreta, a sjajan gol je zabio Marco Richter.

Sjajni Richter već u 69. minutu ponovo šokira goste i povećava vodstvo Herthe na dva gola razlike.

Igrala se 83. minuta kada je na asistenciju Guerreira gol glavom postigao Steffen Tigges. Konačan rezultat utakmice glasio je 3:2.

Borussija Dortmund se nakon ovog poraza našla na poziciji broj dva sa devet bodova manje od prvoplasiranog Bayerna, dok je Hertha na poziciji broj 11 sa 21. bodom.