Borussia Dortmund priredila novi hladan tuš svojim navijačima, Leipzig nastavlja kiksati

U terminu od 15:30 sati odigrano je pet susreta 16. kola njemačke Bundeslige, a svakako da je najveće iznenađenje remi Borussije Dortmund protiv Mainza rezultatom 1:1.

Borussia je u prvih 45 minuta bila puno bolji protivnik od Mainza, tim Edina Terzića napravio je veliki broj šansi ispred gola gostujuće ekipe, no nisu uspjeli postići gol i doći do vodstva.

Kazna je stigla u 57. minuti kada je Oztunali pogodio za vodstvo Mainza od 1:0, a to kao da je dodatno razbudilo domaću ekipu koja je u 73. minuti preko Meuniera stigla do poravnanja.

Do kraja meča rezultat se nije promijenio pa je Borussija osvojila samo jedan bod u utakmici u kojoj je bila apsolutni favorit.

U još jednom zanimljivom meču Wolfsburg je remizirao s Leipzigom na svom terenu rezultatom 2:2.

Gosti su poveli golom Mukielea u petoj minuti, Wolfsburg stiže do preokreta od 22. do 35. minute golovima Weghorsta i Steffena, a bod Leipzigu donio je Orban golom u 54. minuti.

Werder iz Bremena je u finišu slomio otpor Augsburga i slavio rezultatom 2:0, dok su mečevi između Hoffenheima i Arminije, odnosno Kolna i Herte završeni bez pobjednika 0:0.