Borussia Dortmund, PSG i Porto u osmini finala Lige prvaka, Milanu slijedi Evropska liga, velika sramota Barcelone

Nogometaši Borussije Dortmund su u posljednjem kolu grupne faze Lige prvaka u grupi F, odnosno popularnoj grupi smrti, remizirali sa PSG-om na domaćem terenu rezultatom 1:1.

Bio je PSG bolji u prvom poluvremenu, ali do pogotka nisu uspjeli doći, a onda šok u 51. minutu. Adeyemi zabija za vodstvo Borussije. Ipak, pet minuta kasnije Zaire-Emery postavlja konačnih 1:1. U drugom meču ove grupe Milan je preokretom sa 2:1 savladao Newcastle. Joelinton je donio prednost domaćinu u 33. minutu, dok je u drugom poluvremenu gost preko Pulišića i Chukwuezea došao do pobjede.

Nakon posljednjeg kola stvari su kristalno jasne. Borussia Dortmund kao prvoplasirana momčad ide u osminu finala Lige prvaka sa 11 osvojenih bodova, slijedi je PSG sa osam, a toliko bodova ima i trećeplasirani Milan kojem ostaje Evropska liga. Newcastle je zadnji sa pet bodova na svom kontu.

Porto je zahvaljujući pobjedi od 5:3 protiv Shakhtara na svom terenu stigao do osmine finala Lige prvaka. Galeno je bio dvostruki strijelac za domaćina, a još su zabijali Taremi, Pepe i Conceicao. S druge strane, Sikan i Eguinaldo, uz autogol Eustaquioa donijeli su tri pogotka Shakhtaru. U drugom meču ove grupe Barcelona se osramotila porazom od Antwerpa. Belgijancima su trijumf donijeli Vermeeren, Janssen i Ilenikhena. Za goste su pogađali Torres i Guiu.

Iz grupe H ekipa Barcelone ide u osminu finala Lige prvaka kao prvoplasirana sa 12 osvojenih bodova, koliko ima i drugoplasirani Porto. Shakhtar će put Evropske lige sa devet bodova, dok Antwerp ostaje bez evropskog proljeća.

Atletico Madrid i Lazio večeras su odlučivali ko će kao lider grupe E proći u osminu finala Lige prvaka, a to je učinio tim Diega Simeonea zahvaljujući pogotcima Griezmanna i Lina sa 2:0. U drugom duelu ove grupe Celtic je srušio Feyenoord rezultatom 2:1. Palma i Lagerbielke upisivali su se među strijelce za domaćina, da bi za gosta jedini pogodak postigao Minteh.

Dakle, Atletico Madrid je lider sa 14 osvojenih bodova, slijedi ga Lazio sa 10, Feyenoord sa šest bodova ide u Evropsku ligu, dok će Celtic sa samo četiri osvojena boda ostati bez evropskog proljeća.