Borussia Dortmund teškom mukom savladala Frankfurt u gostima zahvaljujući pogotku u posljednjim minutama susreta

Momčad Borussije Dortmund je u okviru 18. kola Bundeslige gostovala kod ekipe Frankfurta i savladala domaćina rezultatom 3:2.

Do prvog pogotka čekali smo svega 15 minuta kada je Filip Kostić asistirao za Rafaela Borrea koji je precizno pogodio mrežu ‘Milionera’.

Nakon samo desetak minuta sjajni Borre postiže svoj drugi pogodak i duplira prednost svog tima. Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, a rezultat je glasio 2:0.

Izabranici Marca Rosea su na svoj prvi pogodak čekali do 71. minuta, a tada je na asistenciju Haalanda pogodak zabio Thorgan Hazard. Činilo se kako bi Frankfurt mogao osvojiti tri boda na ovom susretu, no u završnoj fazi utakmice uslijedio je šok.

Igrao se 87. minut kada je Thomas Meunier poslao odličan centaršut u šesnaesterac domaćina, a Jude Bellingham se sjajno snašao i pogodio glavom za poravnanje.

Već nakon tri minuta, tačnije u 90. minutu susreta, ‘Milioneri’ dolaze do potpunog preokreta pogotkom Mahmouda Dahouda. Konačan rezultat glasio je 3:2.

Borussia Dortmund se nakon ove pobjede našla na drugoj poziciji Bundeslige sa 37 bodova, dok je Frankfurt sedmi sa 27 osvojenih bodova.