Borussia fenomenalno iskoristila kiks Bayerna, ‘razmontirala’ Eintracht u Dortmundu i zasjela na vrh Bundeslige

Nogometaši Borussije iz Dortmunda na svom su terenu u okviru 29. kola njemačke Bundeslige ugostili ekipu Eintrachta iz Frankfurta, a na kraju i slavili sa visokih 4:0.

Danas je u nešto ranijem terminu Bayern odigrao svoju utakmicu u Mainzu, te je prvak Njemačke ispustio sve bodove na gostovanju, zbog čega je Borussia imala sjajnu šansu da preuzme lidersku poziciju u domaćem prvenstvu, što su popularni ‘Milioneri’ i iskoristili.

Momčad koju sa klupe predvodi Edin Terzić do prvog potogka stigla je u 19. minutu susreta. Tada je Bellingham iskoristio asistenciju Brandta i pogodio za 1:0.

Nakon svega pet minuta još jedna lopta u golu gostujućeg tima, a ovog puta je svoje ime na listu strijelaca upisao Malen. Današnji pobjednik bio je jasan u 41. minutu. Hummels je zabio za velikih 3:0.

U drugom poluvremenu domaćin je nastavio u sjajnom ritmu i igrao tek onoliko koliko mu je bilo potrebno. Kao šlag na tortu današnje partije stigao je i drugi pogodak Malena za konačnih 4:0 u 66. minutu meča.

Kao što smo napomenuli, Borussia je trenutno lider Bundeslige sa 60 osvojenih bodova, dok je Bayern drugi sa samo jednim bodom manje. Eintracht je deveti sa 42 boda na svom kontu.