Borussia M’Gladbach maksimalno iskoristila priliku i porazila desetkovani Bayern

Nogometaši Borussije M’Gladbach ostvarili su veliku pobjedu u sklopu 18. kola njemačke Bundeslige protiv Bayerna rezultatom 2:1

Vrijedi napomenuti da je Bayernu iz različitih razloga nedostajalo čak 15 nogometaša, što je rival maksimalno iskoristio.

Ipak, Bavarci su poveli na Allianz Areni u 15. minuti preko nezaustavljivog Lewandowskog, ali su do kraja prvog poluvremena nakon preokreta izgubili duel.

M’Gladbach u razmaku od 27. do 31. minuti stiže do izjednačenja, odnosno potpunog preokreta i tri boda.

Pogađali su Neuhaus, odnosno Lainer za veliki plijen na izuzetno teškom gostovanju.

Borussia M’Gladbach trenutno zauzima 11. poziciju Bundeslige sa 22 osvojena boda.

Bayern je još uvijek lider na tabeli sa devet bodova prednosti i utakmicom više u odnosu na Borussiju Dortmund.