Borussia M’Gladbach pregazila Union Berlin i nastavila neizvjesnu trku za Ligu prvaka

Momčad Borussije M’gladbacha pobijedila je Union Berlin u meču 29. kola njemačke Bundeslige rezultatom 4:1.

Borussia je bolje otvorila meč i već u 17. minuti stiže u vodstvo nakon što je Neuhaus krunisao soloakciju i pogodio za 1:0, a pred kraj prvog dijela, tačnije u 41. minuti, Thuram koristi asistenciju Pleae i glavom pogađa za 2:0.

Union Berlin se vratio u igru početkom drugog dijela pogotkom koji je postigao Andersson, ali ubrzo nakon toga Thuram postiže novi gol, drugi na ovom meču, te vraća prednost od dva gola svom timu.

Konačnih 4:1 postavio je Plea u 81. minuti, a ovom pobjedom Borussia se vratila na treću poziciju sa 56 osvojenih bodova, koliko ima i Bayer, s jednim bodom manje od drugoplasiranog Dortmunda i jednim bodom više od Leipziga koji je na petom mjestu.