Borussia M’gladbach velikim preokretom šokirala europskog prvaka

Nogometaši Borussije M’gladbach kreirali su senzaciju u 15. kolu Bundeslige, pobijedivši na svom terenu aktualnog europskog prvaka Bayern München sa 3:2.

Borussia je uspjela pobijediti iako je nakon 26 minuta igre gubila 2:0.

Bayern je poveo pogotkom Lewandowskog, koji je u 20. minuti iskoristio kazneni udarac, a samo šest minuta poslije Goretzka je zabio za 2:0.

Međutim, domaćini se nisu predavali i do odlaska na odmor su uspjeli poravnati jer je Hofmann kaznio visoko postavljenu zadnju liniju gostiju. Prvo je u 36. minuti pogodio za 1:2, a u samoj završnici prvog dijela još je jednom matirao Neuera i zabio za 2:2.

Borussia je nastavila igrati odlično i u nastavku te je već u 49. minuti potpuno preokrenula rezultat. Sveprisutni Hofmann je majstorski pronašao Neuhausa, koji prekrasno pogađa rašlje za, pokazat će se, konačnih 3:2.

Bayern je do kraja pokušavao izjednačiti, ali su domaćini odolijevali napadima gostiju i ostvarili prvu pobjedu u Bundesligi od kraja novembra.