Borussia nakon neviđene drame prokockala naslov, Bayern 11. put zaredom prvak Njemačke!

Borussia Dortmund “prokockala” je nemoguće i ostala bez naslova prvaka Njemačke nakon što je pred svojim navijačima remizirala s Mainzom 2:2, što je iskoristio Bayern koji je slavio u Kolnu i tako došao do još jednog naslova.

Crno-žuti‘ su uoči zadnjeg kola imali sve u svojim rukama. Da su danas slavili definitivno bi postali prvaci Njemačke bez obzira na rezultat Bayerna u Kolnu.

Mainz, koji je ovaj susret igrao rasterećeno šokirao ih je već u 15. minuti kada je zabio Hanche-Olsen. Šansu da Borussiju vrati u život iz kaznenog udarca imao je Haller, ali je golman gostiju majstorski zaustavio njegov pokušaj.

Kao sol na ranu stigao je još jedan pogodak Mainza, ovaj put strijelac je bio Onisiwa. Već tada se moglo naslutiti da će ovo biti tragično popodne u Dortmundu s obzirom na to da je Bayern u tim trenucima golom Comana vodio 1:0.

U nastavku je krenula totalni juriš Borussije. Prilike su se nizale kao na traci, a mrežu Mainza je na fantastičan način pogodio Guerreiro u 69. minuti.

Nedugo nakon toga na Signal Iduna Park je stigla vijest da je Koln izjednačio protiv Bayerna, što je izazvalo erupciju oduševljenja. No, do kraja su Bavarci uspjeli doći do pobjede i to golom Musiale minutu prije kraja, pa je dominacija Bayerna nastavljena i 11. godinu zaredom!

Do kraja sve što je Borussia uspjela je spasiti se poraza u sudačkoj nadoknadi preko Sulea.

Borussia i Bayern sezonu su završili izjednačeni sa 71 bodom, ali je naslov otišao u Munchen zato što Bavarci imaju bolji međusobni omjer, kao i bolju gol razliku.

Doista, filmski rasplet i izuzetno težak kraj sezone za Borussiju koja je tako ostala bez prvog naslova prvaka nakon 2012. godine.

Iz Bundeslige su ispali Hertha i Schalke, dok u borbu za ostanak ide Stuttgart. U Ligu prvaka plasirali su se Bayern, Borussia Dortmund, RB Leipzig i Union Berlin.