Borussia nastavlja sa nevjerovatnim partijama: ‘Milioneri’ u derbiju srušili Leipzig i postali novi lider Bundeslige

Fantastičnu utakmicu u okviru 23. kola njemačke Bundeslige odigrali su Borussia Dortmund i Leipzig, a domaća ekipa stigla je do trijumfa rezultatom 2:1.

Bez dileme je ovo bio pravi derbi obzirom da su oba tima u samom vrhu tabele, pa tako uzbuđenja na večerašnjem okršaju nikako nije nedostajalo.

Brandt je već u 13 minutu pogodio mrežu gostiju, no pogodak je poništen zbog igranja rukom. Ipak, samo osam minuta kasnije u strijelce se upisuje Reus pogotkom sa bijele tačke.

Igrao se 39. minut susreta kada se nakon jedne gužve u kaznenom prostoru Leipziga najbolje snašao Emre Can, te loptu poslao iza leđa protivničkog golmana i duplirao prednost Borussije.

U nastavku gosti dosta ofanzivniji. Konačno su u 74. minutu uspjeli smanjiti rezultatski minus, a tada je zabio Forsberg za, ispostavit će se, konačnih 2:1.

Borussia Dortmund sada je lider Bundeslige sa 49 osvojenih bodova, imaju tri boda više od Bayerna, ali i meč više. Leipzig je četvrti sa 42 boda.