Borussia posustaje u borbi za titulu: ‘Milioneri’ kiksali kod jedne od najgorih momčadi u Bundesligi

Nogometaši Borussije Dortmund su u okviru 30. kola njemačke Bundeslige gostovali kod ekipe Bochuma, te na kraju remizirali rezultatom 1:1.

Svakako da je ovo bio još jedan veliki kiks za izabranike koje sa klupe predvodi Edin Terzić, obzirom da se bore za titulu u domaćem prvenstvu i to naravno sa velikim Bayernom.

Iako tim iz Minhena igra jako loše u posljednje vrijeme, igračima Borussije nikako ne polazi za nogom da sve to iskoriste i da naprave ozbiljniju razliku na vrhu tabele.

Što se tiče večerašnje utakmice, nevjerovatno je to da su u prvih sedam minuta postignuta oba pogotka i da do kraja samog meča više nije viđen niti jedan pogodak.

Već u petom minutu Bochum je stigao do vodstva od 1:0, kada je Losilla zatresao mrežu gostiju za veliko slavlje domaćih navijača. Ipak, samo dva minuta kasnije Adeyemi se upisao među strijelce za konačnih 1:1.

Borussia je još uvijek lider Bundeslige sa 61 bodom na svom kontu, dok Bayern ima dva boda manje, ali utakmicu manje te priliku da koliko sutra zasjedne na sami vrh tabele. S druge strane, Bochum se nalazi odmah iznad zone ispadanja sa svega 28 osvojenih bodova.