Borussia preko preokreta do trijumfa nad Freiburgom u gostima, u centru pažnje tinejdžeri ‘Milionera’

Utakmicom koja se odigrala na Europa-Parku večeras je otvoreno i drugo kolo njemačke Bundeslige.

Freiburg je na svom terenu ugostio Borussiju iz Dortmunda, a rezultat na kraju glasio je 1:3 nakon preokreta ‘Milionera’.

Domaći su krenuli ofanzivno od samog starta susreta, te do vodstva zasluženo došli u 35. minutu pogotkom Gregoritscha.

Drugo poluvrijeme je bilo mirnijeg tempa sve do 70. minuta kada je Gregoritsch propustio šansu da duplira vodstvo Freiburga, i to dva puta.

Nakon toga dogodio se preokret Borussije zahvaljujući tinejdžerima koji su ušli s klupe. Bynoe-Gittens (18 godina) poravnao je na 1:1 u 77. minutu, da bi preokret gostima donio Moukoko (17) sedam minuta kasnije.

“Tačku na i” stavio je još jedan rezervista. Marius Wolf u 88. minutu pogađa za konačnih 1:3. Borussia sada ima šest bodova, Freiburg tri. U narednom kolu Borussia dočekuje Werder, dok Freiburg ide u goste Stuttgartu.