Borussia upisala minimalan gostujući trijumf kod Hoffenheima i barem na kratko zasjela na vrh Bundeslige

Nogometaši Borussije iz Dortmunda su u okviru 22. kola njemačke Bundeslige gostovali kod Hoffenheima, te slavili rezultatom 1:0.

Jedini strijelac za popularne ‘Milionere’ danas je bio Julian Brandt u 43. minutu susreta. Nijemac se u strijelce upisao nakon asistencije Reusa iz slobodnog udarca.

Međutim, to nije bilo sve. Gosti su uspjeli stići do još jednog pogotka do kraja utakmice. No, nažalost, Wolfov pogodak u 56. minutu poništen je zbog prekršaja.

Ovim trijumfom je Borussia barem na kratko zasjela na vrh tabele Bundeslige, obzirom da već sutra svoje mečeve igraju minhenski Bayern i Union Berlin.

Izabranici Edina Terzića kao lider imaju 46 osvojenih bodova, a prate ih pomenuti Bayern i Union sa po tri boda manje. Hoffenheim je tek 16. sa 19 bodova na svom kontu.