Borussia utrpala ‘petardu’ Freiburgu! Haaland došao do brojke od 15 postignutih golova u Bundesligi

Nogometaši Borussije Dortmund su u petak navečer u 19. kolu Bundeslige deklasirali Freiburg na svom terenu 5:1 i sad imaju tri boda manje i susret više od lidera Bayerna.

Borussia je sve riješila već u prvom poluvremenu u kojem je Thomas Meunier postigao dva pogotka u 14. i 29. minuti i to oba na asistenciju Juliana Brandta.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Erling Haaland je povisio prednost domaćina na 3:0 da bi gosti nadu vratili u 61. minuti pogotkom bh. reprezentativca Ermedina Demirovića.

Međutim, u 75. je Haaland svojim 15. bundesligaškim pogotkom riješio sve dileme oko pobjednika, a visoku pobjedu Borussije u 86. minuti potvrdio je Mahmoud Dahoud.