Borussija još uvijek nije dorasla Bayernu: Bavarci slavili u velikom derbiju i napravili osjetnu razliku na tabeli

Nogometaši Bayerna savladali su Borussiju Dortmund u velikom derbiju 14. kola njemačke Bundeslige rezultatom 3:2.

Dobro je počelo za domaćina u Dortmundu budući da je Bellingham odlično ubacio loptu za Brandta koji glavom matira Neuera u 5. minuti.

Ipak, slavlje je trajalo samo nekoliko minuta jer stvari na početka vraća nezaustavljivi Lewandowski.

U finišu prvog dijela potpuni preokret svojoj momčadi donosi Coman i ujedno postavlja konačan rezultat prvih 45 minuta.

Nastavak je donio još uzbudljivi nogomet, a u strijelce se na samom startu drugog dijela upisao i Erling Haaland. Drugu asistenciju na meču je upisao Bellingham.

Cijeli susret odlučio je jedanaesterac kojeg je u 77. minutu mirno i precizno izveo Lewandowski za svoj drugi pogodak na susretu.

Ovim trijumfom Bayern je napravio osjetnu razliku na tabeli Bundeslige. Bavarci sada imaju četiri boda više u odnosu na Borussiju Dortmund koja je sa 30 bodova na drugom mjestu.