Borussija uz mnogo muke trijumfovala nad desetkovanim Leverkusenom, heroj utakmice legenda kluba

Nogometaši Borussije Dortmund uspješno su započeli sezonu u Bundesligi, jer su u prvom kolu na svom stadionu savladali Bayer Leverkusen sa minimalnih 1:0.

Već u desetom minutu susreta ‘Milioneri’ su stigli do prvog pogotka. U strijelce se upisao Marco Reus koji je najbolje reagovao u opštem metežu u šesnaestercu Leverkusena.

U nastavku susreta očekivalo se dosta više “vatre” i malo ko je vjerovao da će to biti jedini pogodak na ovoj utakmici.

U drugom poluvremenu Leverkusen je napadao i tražio izjednačenje, no na golu domaćih blistao je sjajni Kobel.

Na samom kraju gosti su ostali sa igračem manje. Golman Lukas Hradecky zaradio je isključenje, te je u posljednjih nekoliko minuta meča na golu stajao stoper Tapsoba.