Bournemouth ‘pokazao zube’ Cityju, ali na kraju ipak kapitulirao: Novi minimalan i važan trijumf za šampiona

Manchester City nastavlja utrku sa Liverpoolom i Arsenalom za titulu prvaka Engleske, a večeras su u utakmici 26. kola Premiershipa trijumfovali protiv Bournemoutha u gostima s minimalnih 0:1.

City je bolje otvorio meč i već u devetom minutu imao veliku šansu. Tada je udarac Erlinga Haalanda otišao malo preko gola domaće momčadi. Nakon toga bilo je nekih šansi na obje strane, ali je gost bio nešto konkretniji.

Nagrada za izabranike Pepa Guardiole stigla je u 24. minutu. Foden je natrčao na jedan odbijanac i pospremio loptu u mrežu za, ispostavit će se, konačnih 0:1 i zasluženu pobjedu ‘Građana’.

Popularne ‘Trešnjice’ su u drugo poluvrijeme ušle zaista hrabro, te se nisu sustezali od otvorene igre i toga da zaprijete golu protivnika. Međutim, nisu uspjeli da dođu do poravnanja i na semaforu je ostao rezultat iz prvog poluvremena.

Manchester City je drugoplasirana momčad Premiershipa sa 59 osvojenih bodova i imaju samo bod manje od lidera Liverpoola. Također, imaju četiri boda više, ali i utakmicu više od trećeg Arsenala. Bournemouth je 14. sa 28 bodova.